A confit de canard Franciaország egyik specialitása, bár más népek konyhájában sem ismeretlen a hús sütésének és tartósításának eme eljárása (gondoljunk csak a magyar disznóvágások zsírban lesütött, majd abban is tartott húsaira), azonban a franciák tökélyre vitték. Az üvegekben árusított kacsa- vagy libaconfitet magunk is elkészíthetjük, ha már jó sorsunk nem vet Franciahonba.
Hozzávalók
Felforralom, majd lefedve takaréklángon párolom 2-3 órán át. Néha-néha megmozgatom a combokat, nehogy leragadjon a bőrük. Időközben egyre több zsír fől, illetve később sül ki a combokból. Amikor teljesen zsírjára sül és olyan puha a hús, hogy szinte szétomlik, késznek nyilvánítom.
Ekkor tálalható vagy eltehetjük zsírjában. Sok francia étel alapanyaga is. Egy légmentesen zárható fedelű üvegbe tegyük a húst és szűrjük rá még forrón a zsírt. Azonnal zárjuk le és hagyjuk kihűlni. Elvileg 2 hónapig eláll a hűtőben, gyakorlatilag erre igen kicsi az esély... Ha mégis hosszabb távra szeretnénk eltenni, akkor kisebb fertőtlenített üvegekbe téve és kigőzölve nagyon sokáig eláll.
- 5 hízott kacsacomb (ennyi fér el az öntöttvas-lábasomba)
- kacsazsír
- só
- bors
- 1 fej fokhagyma
- 1 csokor kakukkfű (legjobb citromillatú kakukkfűvel)
- esetleg 1 kupica pálinka (törköly vagy vodka) - elhagyható
Életem első kacsacombja a karácsonyi menü volt.
VálaszTörlésNem olyan lett mint a megboldogúlt Palócistennő nagymamámé volt valamikor,de a párom szava elállt!
Elhatároztam,többször készítek kacsát.Ez a recept nagyon tetszik!
Próbáld ki, nagyon jó! Nálunk soha nem marad belőle amit zsírba eltehetnék, rögtön elfogy. A zsírja viszont remek kenyérre meg főzni is.
VálaszTörlésÉn ma próbálom ki. :o)
VálaszTörlésRemélem, kacsamellből is jó lesz, mert eltévesztettem a csarnokban. :o)