Régóta terveztem Bangó Margit töltött tyúkruhájának elkészítését és végre elérkezett az idő, sikerült vennem egy méretes tyúkot. A tyúknak azonban nem tetszett az ötlet vagy túlságosan szégyenlős volt, nem nagyon akart megválni a ruhájától. A makacsságom erősebbnek bizonyult és hosszas harcok árán lerángattam a gúnyáját, ami némi foltozás után alkalmassá vált a töltésre. Eredetileg tyúkhúslevesben kellene megfőzni a madarat, én inkább a tepsiben való sütést választottam és nem bántam meg.
Hozzávalók
- 1 egész tyúk (ebből most csak a bőrét, máját és a mellét használjuk fel)
- 3-4 szelet szikkadt kenyér
- 3-4 tojás
- só
- bors
- ízlés szerinti egyéb fűszer
- petrezselyemzöld
Tepsibe téve, némi vizet öntve alá, lefedve 180 fokon előmelegített sütőben 1 órát sütöm, majd fedetlenül pirosra sütöm. Felszeletelése előtt egy kicsit állni hagyom. Hidegen talán még finomabb, mint melegen.
Hú de guszta! Szép pirosropogós!
VálaszTörlésMegkóstolnám! :))
Hű, csak a bőr és csupa töltelék? Nyami!! De szép duci tyúkocska lett belőle!
VálaszTörlésSzerintem is jól tetted, hogy sütötted és nem főzted.
Duende, köszi! Sajna, már elfogyott! :)
VálaszTörlésMinyon, :)
VálaszTörlésÉn ezt egy szlovák főzős műsorban láttam. Ez autentikus cigány étel, vagy máshogy kapcsolódik Bangó Margithoz?
VálaszTörlésA műsorban nekem nagyon furcsa volt látni a hatalmas csirkét, ahogy a levesben felfújva főtt. Nem mondom, hogy szép látvány volt, sőt...
A tiédnek gyönyörű színe van, szerintem jól választottál, amikor nem főzted, hanem sütötted...
Nekem nagyon tetszik, én nem láttam a műsort, de ez remek ötlet! Felszeletelve is megnézném!:)
VálaszTörlésSzepyke, nem tudom, hogy autentikus-e vagy Ő találta-e ki, a könyvében is benne van a recept. Engem sem vonzott a főtt változat.
VálaszTörlésNapmátka, örülök, hogy tetszik! Készült 1-2 kép a felszeleteltről is, de sajnos nem lettek elég élesek a képek. Nehéz nézhető fotókat készíteni, ha az éhesek hada már türelmetlenkedik...
VálaszTörlésIgazán nagyon jól néz ki!
VálaszTörlésNem láttam azt a műsort, de hallottam, hogy ilyesmit csinálnak a Nyírségben is, a töltelékben keménytojással.
És a fő ötlet: a bőr alá biciklipumpával fújnak be, így könnyebben elválik a hústól.
Köszi! Na, itt lehetett a hiba, nem volt biciklipumpám! :)
VálaszTörlésNagyon szép, mi így töltjük a csirkét, gyakran csak a nyakbőröket (liba, pulyka, tyúk).
VálaszTörlésÉs tényleg alá kell fújni, könnyebben jön le, bár a biciklipumpa még nem jutott eszembe, mi szívószálat használtunk a művelethez.
Luca napja alkalmából Te varrtad be a tyúk tojókáját. :-)
VálaszTörlésVörösbor, a szívószálról már hallottam, de úgy gondoltam, nem elég hatékony...
VálaszTörlésHédi, ez még szombaton készült! :)
VálaszTörlésHát mit mondjak, gyönyörű lett! Már én is próbálkoztam ezzel, de én a levesbe főztem bele, úgy is isteni finom lett! Legközelebb, ha tyúkot vágunk, biztos, hogy így is elkészítem.
VálaszTörlésTe hogyan szedted le a bőrét, hogy ennyire egyben maradt? Nekem majdhogynem végig kellett hasítanom a mellét, hogy lejöjjön a "ruhája".
Üdv: Zsuzsa
Köszi! :) Nem adta könnyen magát. Az ujjaimmal nyúltam a bőre alá, úgy lazítottam meg. De talán érdemesebb a BeckZsu által leírt biciklipumpás módszert kipróbálni.
VálaszTörlés