A kertünkben van egy elvadult málnás. Nem tudom, hogyan került oda, egyszercsak ott volt. Ez már önmagában remek dolog, de folytontermő is. Ráadásul nem a folytontermőnek nevezett, egy évben kétszer termő fajta, hanem ténylegesen folytontermő.
A folytontermő málna nagy előnye, hogy még ilyenkor, október közepén is lehet szemezgetni róla.
A fagyokig terem, így hiába a sok bimbó rajta, ezekből már sajnos nem lesz érett termés.
Update 1 - november 3.
Laci felvetése alapján néhány ágat vízbe tettem. Tényleg sokáig friss maradt a vízben, sőt, volt ami be is ért. Sajnos nagyon vízízűek lettek (annyi vizet felszívtak).
Update 2 - december 1.
A szokatlanul meleg időnek köszönhetően még mindig akad málna a kertben.
Update 3 - december 3.
Az első havazással lezárult a málnaszezon.
9 megjegyzés:
Ott, a mihozzánk szomszédos faluban? Juuuj! Esetleg tudnál nekem adni belőle vesszőt? Mert annak pont ősszel van itt az ideje, nem?
Egy kedves ismerősöm nemrégen arról számolt be, hogy vett málna töveket normálisat, és egyszer csak azt vetté észre, hogy van közöttük több tő, ami szintén ilyen folyton termő.
Minyon, esetleg tudnék. És adok is, ha kiszeded a csalánból. :)
Erdőkóstoló, akkor az egy jó vétel volt. :)
Ez olyan fajta mint nekem van? A tavaszi hajtások elkezdenek a nyár közepétől/végétől teremni. Majd a következő tavasszal is ezek a vesszők teremnek és nyár végére elszáradnak (miközben újabb vesszők hajtanak ki tavasszal).
A biológiai érésnek indult bogyók vesszőstől levágva és vázába rakva (mintha virág lenne) beérnek a lakásban. (Csak akkor mi fog teremni majd tavasszal?)
Akkor viszek kesztyűt és metszőollót :)
Elköltöztettem a blogom:
http://enkisfalum.blogspot.hu/
Sok szeretettel várlak itt!
Laci, most megfogtál, fogalmam sincs. Nem tudom, mikor melyik vessző terem (eddig nem tudtam nézegetni). Csak azt láttam, hogy májustól folyamatosan van rajta málna.
Minyon, úgy legyen! :)
Már megkukkantottam az új blogodat, remélem, megtalálta a végleges helyét.
Megjegyzés küldése